Staviame Vaše sny!!!

vďaka prevratnému financovaniu

Vám postavíme vaše nové bývanie!!!

 

Chcem vedieť viac

Murované domy

Ak nedáte dopustiť na “starú dobrú murovanú stavbu” je tento produkt práve pre vás.

Som prosto klasik

Ak nedáte dopustiť na “starú dobrú murovanú stavbu” je tento produkt práve pre vás.

Je úplne samozrejmé, že ak ste prežili detstvo s výhľadom na horské lúky a naháňali sa medzi murovanými domčekmi, budete to isté chcieť dopriať aj vašim deťom.

Pretože to, čo poznáte, vám dáva pocit istoty. Murované domy majú na Slovensku odvekú tradíciu a my v nej chceme pokračovať. S najnovšími poznatkami vieme postaviť moderné domy s rovnakým duchom tradície ako kedysi naši otcovia. Myslíme na budúcnosť a ostávame hrdí na našu minulosť.

Pri projektovaní nízkoenergetických murovaných rodinných domov je samozrejme možné naprojektovať aj postaviť. Ide o veľký trend momentálne v západoeurópskych krajinách, kde práve apelujú na materiály našich predkov kvôli akumulačným, akustickým, ale hlavne klimatickým vlastnostiam. Plná pálená tehla s vysokou hustotou a ťažšou váhou sú budúcnosťou v progrese plnej pálenej tehly.

Dobré prevedenie detailov a eliminácia tepelných mostov je základom pre dobrý projekt rodinného domu, ktoré často nie sú vyriešené v masových projektoch katalógových domov. 90% katalógových domov bolo nakreslených pred desaťročiami. Detaily a dispozície stále napredujú a bohužiaľ, v katalógových domoch sa jednoducho nemajú ako prejaviť, pretože boli naprojektované pred 50 rokmi a materiály, ktorými sú prevedené, sa už dávno nevyrábajú a pre dnešné použitie sú nepoužiteľné.

Ďalšou výhodou pre tehlového rodinného domu je veľké množstvo konkurujúcich si materiálov a stále lepšia cenová dostupnosť.
Inou výhodou je unifikovanosť použitých prvkov na stavbe. Napríklad je možné, a v dnešnej dobe už aj zaužívané, že je tehlová stena s montovaným stropom tej istej značky a napríklad murované priečky rovnakej značky. Znamená to niekedy len jeden kamión stavebného materiálu, ktorý vám stačí na celý rodinný dom.

Myslíme na budúcnosť. Dnes už pri výbere tehly ako stavebného materiálu nemusíme hľadať kompromis medzi pevnosťou a hrúbkou steny a ani izolačnými vlastnosťami. Technologický pokrok nám dovoľuje vybrať tehlu s dostatočnou pevnosťou, primeranou hrúbkou a takú, ktorá má tepelnoizolačné vlastnosti tej najvyššej triedy. V porovnaní s bežnými postupmi je na dosiahnutie charakteristík nízkoenergetického domu potrebných výrazne menej dodatočných úprav, čo celkovo znižuje náročnosť stavby a teda aj jej konečnúcenu.

 

Cena je prioritou

Chcete bývať v novom a hľadáte najefektívnejšie riešenie ako si zadovážiť vlastné bývanie v rodinnom dome?

Vedzte, že nieste jediní, kto sa snaží vyznať v spleti ponúk a širokého výberu. Je veľmi dôležité si uvedomiť, že Váš dom sa nebude len stavať. Vo Vašom novom dome plánujete aj bývať, a preto musíte okrem vstupných nákladov na výstavbu rátať aj s nákladmi na prevádzku Vášho budúceho domova.


Nízkoenergetické domy Vám umožnia znížiť mesačné prevádzkové náklady, vďaka čomu dokážu z dlhodobého hľadiska bezkonkurenčne prekonať vstupné a celkové finančné nároky iných druhov stavieb. Vysoká účinnosť plynového kondenzačného kotla zabezpečí úsporu 20 - 40% oproti bežným kotlom a tým šetrí veľkú časť nákladov na plyn a ohrievanie teplej úžitkovej vody. Pre tieto stavby je dôležitá orientácia na svetové strany. Čo najmenej okien na sever a čo najviac na juh dokáže ešte viac navýšiť celkové úspory majiteľom nízkoenergetických domov.